Dla chcącego nic trudnego – tak mówi o swoich poczynaniach Kamil Jaroszewski, zapalony pasjonata wypraw rowerowych. W dniu dzisiejszym Kamil dokonał podsumowania kolejnego szczytnego przedsięwzięcia którego się podjął. Osiągnął cel, który sobie założył. Przemierzył ok. 370 km, a jego działaniu przyświecał ważny cel – pomoc Sandrze, 23 letniej mieszkance Grzegorzewa, która choruje na stwardnienie rozsiane. Sandra to młoda, ambitna kobieta, która swoim optymizmem zaraża inne osoby.

Kamil Jaroszewski rozpoczął swoją wyprawę z Koła do Szczecina dzień wcześniej, ze względu na bardziej optymistyczne warunki pogodowe. Wyruszył ok. godziny 5.30 sprzed Ratusza Miejskiego w Kole. Na miejsce dotarł po godzinie 2:00. Trasa wiodła przez : Koło – Konin – Słupca – Gniezno – Wągrowiec – Piła – Wałcz – Stargard Szczeciński – Szczecin. Za przejechane kilometry Sandra otrzymała od Gabinetu Masażu i Terapii Manualnej pana Krzysztofa Ćwiklińskiego w Błaszkach 10 masaży w kwocie 1000 zł, a firma z Radomia wpłaciła na konto Sandry 600 zł.  Trasa przebiegła pozytywnie, pomimo początkowo niezbyt sprzyjających warunków pogodowych.

Na czerwca br. Kamil planuje kolejną wyprawę swoim jednośladem, którą również dedykuje Sandrze. Tym razem zamierza pokonać ok. 1500 km, ale ma w swoich planach pokonać jeszcze większy dystans. Zamierza wystartować z Zębu i pokonać trasę: Zakopane przez Słowacje do Wisły i dalej na Hel. Za każdy przejechany kilometr firma Wood – Mizer z Koła wpłaci złotówkę na konto Sandry.

Główni  bohaterowie akcji „Z PASJĄ PO ZDROWIE SANDRY” serdecznie podziękowali Burmistrzowi Miasta Koła Krzysztofowi Witkowskiemu,pracownikom Urzędu Miasta Koła,a w szczególności Pani Katarzynie Wojtysiak. oraz Stowarzyszeniu Współpracy Międzynarodowej Kołowrotek za współpracę w przygotowaniach Akcji Charytatywnej. Podziękowania skierowali również do osób, które wsparły to przedsięwzięcie, a także czuwały nad jego przebiegiem.Oczywiście każda osoba która, chciałaby pomóc i wesprzeć Sandrę  może to zrobić wpłacając dowolną kwotę na:https://zrzutka.pl/b4s9u5

Dodatkowo na https://www.facebook.com/Kolowrotek-i-przyjaciele-109262951203881 prowadzone są licytacje na których można wylicytować różne przedmioty.Pieniądze zarówno z zrzutki  jak i aukcji zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Sandry Jabłońskiej.

Warto nadmienić, że w Polsce na SM choruje ok. 45 tys. osób. Większość z nich to pacjenci z postacią rzutowo remisyjną, która po pewnym czasie przechodzi w postać wtórnie postępującą. Dzięki obecnym metodom leczenia, wystąpienie postaci wtórnie postępującej może nastąpić nawet po kilkunastu  latach od momentu diagnozy postaci rzutowo remisyjnej. Gdy rzuty lub aktywne zmiany widoczne w obrazach rezonansu magnetycznego stopniowo zanikają, a postęp niepełnosprawności połączony z wystąpieniem zaburzeń poznawczych ma charakter stały możemy już mówić o wtórnie postępującej postaci stwardnienia rozsianego (SPMS). Nie oznacza to jednak, że wówczas nic nie możemy zrobić.

 

autor:Kolskiefakty.pl

foto:Kolskiefakty.pl

żródło:Kolskiefakty.pl

 

 

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com